AKYILDIZ GRUP

 

Akyıldız Grub'un temelleri 1984 yılında Erol Akyıldız öncülüğünde İstanbul da 2.el alım satımı faaliyetiyle atıldı. Akyıldız Grup bugün, otomotiv ile otomotiv yan sanayi alanlarında gayrimenkul geliştirme alanında , Sigorta alanında ve Spor sektöründe ki teşebbüsleriyle ulusal pazara yönelik olarak 70 kişilik çalışma ekibiyle çalışan hızla ve emin adımlarla büyüme ivmesine devam eden Güçlü bir ticaret kuruluşu grubudur.

Otomotiv sektöründeki yetkili bayilik ağına ilk olarak 1993 yılında Üretimi Türkiye de yapılan Genoto bayiliği ile başlayan Akyıldız Grup, 2005 yılında Japon Markası Daihatsu’yu 2011 Yılında dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen Japon otomobil markası Mazda’yı 2012 Yılında Suzuki Markasını portfoyüne katarak devam etti.

Hızlı Onarım Merkezi ile 2016 Yılında Derindere Filo Kiralama ile hızlı onarıma start verdi.

Otomotiv satış sonrası servis hizmetlerini ilk olarak 2005 yılında Daihatsu ile başlatan Grup, Mazda Suzuki ve Geely markasının da yetkili servisi olarak Çekmeköy’ de ki 4000 m2 kullanım alanlı devasa 4S plazasında hizmetini verdiği markaların müşterileriyle buluştuğu, güçlü servis alt yapısına sahip koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren , Hasar anında 7/24 yol yardım hizmeti sunan Sigorta şirketleriyle anlaşmalı servis kapsamında çalışan alanında uzman güler yüzlü Hasar danışmanlarıyla ömürlük hizmet veren bilinçli bir kuruluştur.

Otomotiv yan sanayi sektöründe ki yetkili bayilik ağına 2007 yılında Egzoz emisyon ölçüm istasyonu ile 2010 yılında Oto Kuaför hizmeti ile 2011 yılında Filo Kiralama ile 2011 yılında Japon Markası Michelin lastiklerini bünyesine katmasıyla ve devamında Japon Markası Yokohama Lastiklerini bünyesine katmasıyla devam etti.

Sigorta sektöründe ki yetkili acentelik ağına ilk olarak 2003 yılında Başak Sigorta ile başlayan Akyıldız Grup 2005 yılında Güneş Sigortayı 2007 yılında Ergo sigortayı 2011 Yılında Anadolu sigortayı 2012 Yılında Allianz Sigortayı portfoyüne kattı.

Spor sektörüne girişi 2009 yılında Üsküdar Altunizade de ki Planet Spor kompleksini bünyesine katmasıyla gerçekleşti.

Gayrimenkul geliştirme sektöründe ki ilk adımını 1991 yılında atan Akyıldız Grup 26 yıl boyunca bir çok gayrimenkul yapılandırmasıyla adından bahsettirmeyi başarmıştır.

Akyıldız Grup Profesyonel iş yaşamında edindiği zengin tecrübelerini Türkiye ekonomisine hizmet etme ilkesi ile birleştirerek, vizyoner anlayışla yola çıktı. Reel sektöre değer katacak ve farklılık yaratacak projelerle; İnşaat , Sigorta , Yedek parça , otomotiv Rent a car  şirketlerini çatısı altında toplayan bir grup oldu.

Akyıldız Grup “Beklentilerinizin karşılığı” sloganıyla beklentilerinizin tam da karşılığı olarak size hizmet sunmaya devam etmektedir. Grup bünyesindeki şirketler, ulusal ve uluslararası geniş network ve donanıma sahiptir. Kalite şansa bırakılmaz, Akıllı alışverişin yolu Akyıldız Gruptan geçer.

SORU:

Bayiliğiniz hakkında bilgiler,

CEVAP: Akyıldız Grub'un temelleri 1984 yılında Erol Akyıldız öncülüğünde İstanbul da 2.el alım satımı faaliyetiyle atıldı. Akyıldız Grup bugün, otomotiv ile otomotiv yan sanayi alanlarında gayrimenkul geliştirme alanın da , Sigorta alanında ve Spor sektöründe ki teşebbüsleriyle ulusal pazara yönelik olarak 70 kişilik çalışma ekibiyle çalışan hızla ve emin adımlarla büyüme ivmesine devam eden Güçlü bir ticaret kuruluşu grubudur.  

Otomotiv sektöründeki yetkili bayilik ağına ilk olarak 1993 yılında Üretimi Türkiye de yapılan Genoto bayiliği ile başlayan Akyıldız Grup, 2005 yılında Japon Markası Daihatsu yu 2010 Yılında Anadolu Grubu distribitörlüğün de ki Geely markasını 2011 Yılında dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen Japon otomobil markası Mazda yı  2012 Yılında Suzuki Markasını portfoyüne kattı.

Otomotiv satış sonrası servis hizmetlerini ilk olarak 2005 yılında Daihatsu ile başlatan Grup,  Mazda Suzuki ve Geely markasının da yetkili servisi olarak Çekmeköy de ki 4000 m2 kullanım alanlı devasa 4S plazasında hizmetini verdiği markaların müşterileriyle buluştuğu, güçlü servis altyapısına sahip olarak koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı  hizmet veren , Hasar anında 7/24 yol yardım hizmeti bulunan Sigorta şirketleriyle anlaşmalı servis kapsamında çalışan alanında uzman güler yüzlü Hasar danışmanlarıyla ömürlük hizmet veren bilinçli bir kuruluştur.

Otomotiv yan sanayi sektöründe ki yetkili bayilik ağına 2005 yılında Trafik müşavirliği hizmeti ile 2009 yılında Akü de Marka olan Varta akü ile 2009 yılında Egzoz emisyon ölçüm istasyonu ile 2010 yılında A HİJYEN CAR ile 2011 yılında A Rent a CAR ile 2011 yılında Bilinirliği Türkiye pazarındaki uzun süreli varlığıyla kanıtlanan  Japon markası michelin lastiklerini bünyesine katmasıyla devam etti.

Sigorta sektöründe ki yetkili acentelik ağına ilk olarak 2003 yılında Başak Sigorta ile başlayan Akyıldız Grup 2005 yılında Güneş Sigortayı 2007 yılında Ergo sigortayı 2011 Yılında Anadolu sigortayı 2012 Yılında Allıanz Sigortayı portfoyüne kattı. Spor sektörüne girişi 2009 yılında Üsküdar Altunizade de ki Planet Spor kompleksini bünyesine katmasıyla gerçekleşti. Gayrimenkul geliştirme sektöründe ki ilk adımı 1991 yılında atan Akyıldız grup 20 yıl boyunca bir çok gayrimenkul yapılandırmasıyla adından bahsettirmeyi başarmıştır.

SORU:

Genel olarak sektör ile ilgili yorumlarınız?

CEVAP: Türkiye'de otomotiv sektörünü genel anlamda değerlendirirsek öncelikle değinmek istediğim husus Avrupa’da esen soğuk ekonomik rüzgar neticesine ekonomik aktivitelerin yavaşlaması bunun Türkiye de de ufak ufak hissedilmesi ve Eylül Ayı sonunda Yaşadığımız ÖTV sürprizi ile satış grafiğinin yavaşlama yönünde cereyan etmesidir. Öngörüme göre, Otomotiv sektöründe ki tablo geçen yıla nazaran daralma göstererek geçen yıl ki başarısının biraz altında kalarak yılı bu şekilde kapatır. Geçen Senenin Eylül ayı sonuna baktığımızda Toplam pazarda satışlar 500 bin seviyelerinde iken bu yılın Eylül ayı sonu verilerinin 380 bin seviyelerinde olması daralmanın yaşandığının ve yılı bu seyirlerde kapatacağının en belirgin göstergesi aslında.

Ancak ikinci el sektörünün canlılığını hep canlı tutması bayilerin nefes almasına vesile olmaktadır. 380 bine yakın sıfır araç satışı demek bunun en az iki katı kadar ikinci el araç satıldığı anlamı taşımaktadır. Özellikle Binek araçlarda 1600cc altında görülen ÖTV artışı bu segmentte ki araçların ikinci ellerini daha cazip hale getirmiştir. Diğer taraftan otomotiv pazarını doğrudan etkileyen sektörlerden bankacılık ve finans sektörünün Avrupa da esen soğuk rüzgara inat Kredi faiz oranlarını ve Dosya masraflarını minimum seviyede tutmaya çalışması Yetkili Bayi olarak bizleri sevindirmektedir.

SORU:

Çalışmış olduğunuz ildeki otomotiv sektörü ile ilgili bilgi aktarımınız?

CEVAP: Türkiye’nin kalbi ve aynı zamanda otomotiv sektörünün nabzinin attığı İstanbul’da Otomotiv işi yapıyor olmak Durumu ayrıca zor hale getirmektedir. Nitekim Bütçe açığı veya herhangi bir olumsuz sebebin yaşanması durumun da büyüklerimizin alacağı tedbirlerde ilk akla gelen hep Vergi oranlarına yukarı yönde müdahale etmek olmuştur.28 Yıllık sektör tecrübem de bunun aksini maalesef yaşatamadılar. Gene de ümitliyim geleceğe ümitle bakıyorum Yeniden çocuk olsam büyüyünce gene aynı işi yapardım Muhteşem şehir İstanbul’u çok seviyor burada yaşamaya bayılıyorum. Ve Muhteşem Fatih’e güzel hediyesi için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

SORU:

OYDER hakkında temennileriniz?

CEVAP: Oyder’in varlığı yalnız olmadığımızı sesimizi duyan bizi hisseden bir kuruluşun olduğunu hissettiriyor. Düşüncelerimize ışık tuttuğu ve bizleri yalnız bırakmadığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Beraber nice güzellikleri nice başarıları yaşamak dileğiyle…

Teşekkürler OYDER.

AKYILDIZ OTOMOTİV

EROL AKYILDIZ

TOP